Lidé

MgA. Zuzana Horáková

garant Divadelního ateliéru Ulita, lektor studentských a dospělých skupin

Vystudovala DAMU. Pořádá kurzy, workshopy, semináře, skupinové výjezdy a akce na různých platformách. Od r. 2002 se intenzivně věnuje inscenační tvorbě a divadelní práci s teenagery, studenty a dospělými. Působí jako lektor v umělecké skupině Oldstars. Od r. 2009 pracuje v Ulitě. Byla členem Dismanova rozhlasového dětského souboru, kde později působila jako asistent vedení. Pracovala pro Český rozhlas, psala o divadle pro různá média a festivaly. Zabývala se site-specific projekty a performance v industriálním a veřejném prostoru. Pochází z Prahy, ale žije v gotickém klášteře v Roudnici nad Labem, který se snaží proměňovat v kulturní a komunitní centrum.


Mgr. Martina Dobiášová

lektor teens skupin


Lektorka, recitátorka, performerka s občasnými výlety do psaní a režie. Při studiu v Brně se věnovala psaní, filmu, uměleckým vědám, životní náplní je pro ni ale divadelní tvorba. Vyzkoušela si roli produkční na poli nezávislého divadla (Chemické divadlo, řada pop-up uměleckých projektů a skupin). Jako dlouholetá lektorka dramatické výchovy a divadelních ateliérů dětí i dospělých měla možnost zkoumat a rozvíjet možnosti režijního vedení nejrůznějších druhů herců/performerů od začátečníků po profesionály a zkoumat nástroje pro získání autentické výpovědi. Ve své práci se snaží pořád učit nové věci a akcentuje nejrůznější metody práce s tělem a hlasem, které neustále rozvíjí. Vedle toho se sama profiluje jako příležitostná performerka, především v rámci intervencí ve veřejném či galerijním prostoru. Když neučí ani nehraje, zpívá.

Mgr. Eva Sinkovičová

lektor dětských a teens skupin


Když zrovna nezkouším s dětmi v Ulitě, tak hraju divadlo, můžete mě potkat v Divadle Pod Kloboukem nebo v Divadelním centru. Minulé léto jsem se podílela na velkém imerzivním projektu CAMPQ s divadlem Letí. Pokud se zrovna nestávám postavou na jevišti, tak jsem za mikrofonem v Českém rozhlase, třeba na stanici Wave nebo Vltava. Rozhlasová práce mě baví po všech stránkách, ta blíže oboru hereckému, i ta která je spíše mediálního rázu, dělám proto obojí (četby, rozhlasové hry, reportérské příspěvky, tvorba zpráv atd.). Někdy taky dabuju a moderuju různé akce. A v neposlední řadě vedu soubor nejen v Ulitě, ale také v umělecké skupině OLDstars, kde divadelničím už pěknou řádku let.

Martin Leták

lektor teens skupin


Martin je rodilý pražák. Vystudoval Gymnázium Omská a po třech měsících strávených na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy se definitivně uchýlil ke studiu na DAMU. Již od dětství navštěvoval různé dramatické kroužky. Kromě lektorské práce se věnuje především herectví. Od roku 2012 je členem divadelního souboru Oldstars a v současnosti působí také v Divadle na Vinohradech a v Divadle Na Jezerce. Kromě divadla se věnuje i hudbě (kapela DOTmy), zvláště pak zpěvu a bubnování.

 MgA. Marie Černíková, Ph.D.

lektor dětských skupin


Výtvarnice a performerka. Hraje a zpívá, vyrábí loutky. Inspiraci pro život v umění, teda umění života, čerpá: a) ve výtvarně dramatickém kruhu mladých spolupracovníků (Divadlo pro školáky), b) v tvořivém dialogu s nejmladšími (Divadlo pro předškoláky). Učí osobnostně sociální rozvoj a dramatickou výchovu na ZČU v Plzni. S Luďkem Kazdou, jako kapela  DebbiLove, vydali na jaře 3. album, Šlápla na hrábě. 

MgA. Jan Horák

lektor hereckých táborů

Vystudoval jsem DAMU. Mými hereckými pedagogy byli Jaroslava Adamová, Věra Galatíková a Ladislav Mrkvička. Od roku 2007 do 2013 jsem působil ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti (www.slovackedivadlo.cz). Angažmá jsem ukončil po přestěhování do Roudnice nad Labem, od té doby jsem hercem na volné noze a spolupracuji na nezávislých projektech nebo vytvářím vlastní. (https://jan-horak.cz/) Působím jako herecký lektor ve studentské divadelní skupině OLDstars (www.oldstars.cz), externě spolupracuji s Divadelním ateliérem Ulita.

Divadelní ateliér Ulita
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!